AFAIK

(Türkçe) 2019’un En Çok Okunan ve Görüntülenen İçerikleri

Güncelleme:
Bir yılı daha geride bırakmış olmanın verdiği hüzün ve mutluluk bir yana, benim bu tür geçişlerde özellikle üzerinde durduğum konu önceki yıldan edindiğim tecrübeleri yeni ...
GÖRSEL
Bir yılı daha geride bırakmış olmanın verdiği hüzün ve mutluluk bir yana, benim bu tür geçişlerde özellikle üzerinde durduğum konu önceki yıldan edindiğim tecrübeleri yeni bir zaman dilimine nasıl aktarabileceğim olmuştur. 2019 pek çok yeniliği barındırmasının yanı sıra bu yıl karşımıza çıkacak pek çok yeniliğin de ilk adımlarına sahip bir yıl oldu. Yeni uygulamalar, teknolojiler ve yenilikçi yaklaşımlar 2020’nin heyecanlı bir yıl olacağını göstermekte. Bu heyecanların içerisinde yerli markaların da sıklıkla yer alacak olması bir diğer önemli konu. Zamanı geldikçe düşüncelerimi ayrıca aktaracağım.

2019 Yılının En Çok Okunanları

Bu yazı daha önce hazırlamadığım bir yazı derlemesi olacak. Benim için de zaman zaman geriye dönüp bakabileceğim, karşılaştırmalar yapabileceğim bir liste olsun istiyorum. O halde ilk olarak 2019 yılının en çok okunan 10 yazısına bir göz atalım. İLgili yazılara ulaşmak için başlıkları tıklamanız yeterli olacaktır.
Bu yazıları değerlendirdiğimde özellikle Regular Expressions kullanımına dair daha farklı örnekler paylaşmanın uygun olacağını düşünüyorum. Diğer yandan, R programlama dili de yine önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde yıldızı parlayacak aramalar arasında yerini koruyacaktır. Yakın zamanda duyurulan R versiyon 3.6.2 (Dark and Stormy Night) de üzerine ayrıca değinilecek konular arasında. Diğer yandan, veri analiz ve görselleştirme konuları da yine hot topic listemde yer almakta. API örnekleri, FireBase, JSON alternatifleri gibi konular da yine Web App çerçevesinde örnek uygulamalarla birlikte detaylandırılacak diğer konular. Tüm bu gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene kayıt olmanızı öneririm. Ayrıca, bu ve benzeri yazıların daha sık ve detaylı bir şekilde sizlerle buluşması için destekte bulunabilirsiniz.

2019 Yılının En Çok İzlenenleri

Yeni İçerikler

Ceyhun Enki Aksan

Kullanıcı Davranışları Analizi (User Behavior Analysis) ve Kullanıcı Deneyim Tasarımı (UX Design) üzerine çalışmalar yürütmekte, bu süreçte edindiğim teknik ve pratik bilgileri fayda sağlamak motivasyonuyla (afaik / as far as i know) paylaşmaktayım.

HABERDAR OL

Yeni eklenen projeler, eğitimler, içerikler ve yayınlanan videolar e-posta adresine gelsin.